Největší úsilí vyžadovala srst "Cesmínky" mezi 6. a 12. měsícem, kdy měnila štěněčí srst za srst dospělou. Udržet srst rozčesanou se jevilo jako nemožné. Ale bylo to přechodné, složitější období. Doporučuji vydržet a nestříhat :-) S dávkou trpělivosti od páníčka i jeho pejska a důslednosti v česání se nakonec dojde k cíli.
Základní potřeby, které používám:

Kovový hřeben
Kartáč s kovovými hroty
Kartáč na konečnou úpravu
Před koupáním srst dokonale rozčešu. Na tlapky a bříško používám koncentrát, ale jinak šampón naředím. Po dokonalém namočení srsti nanesu šampón a srst lehce promnu, abych ji necuchala. Opláchnu a zopakuji mytí podle potřeby. Při oplachování je třeba dávat pozor, aby se šampón nedostal pejskovi do očí...to nemáme přece rádi ani my. Na závěr používám naředěný kondicionér, který neoplachuji zcela. Srst suším fénem a pročesávám kartáčem až je úplně suchá. Fén mám nastavený na nižší teplotu, protože příliš horký vzduch by srst poškodil.
Jemná, dlouhá srst dospělého cotona vyžaduje údržbu 1 - 2 x týdně. Od prvních dnů v novém domově je dobré zvykat štěňátko na každodenní kartáčování a česání jako na běžnou součást jeho života. Vyplatí se nešetřit chválou, když chvilku drží a nebrání se. Nejprve srst vykartáčuje a pak pomocí kovového řídkého hřebene pomalu pročesává. Zacuchaná místa je třeba rozdělit prsty na menší, srst pod uzlíkem přidržet, aby to pejska netahalo, a pomalu rozčesat. Zvláštní pozornost je nutné věnovat oblasti za ušima, ve slabinách a okolo ocásku, kde se uzlíky rády tvoří. Pouhé odstřižení uzlíků nelze doporučit, protože ostříhaná srst dorůstá i několik měsíců a ostříhaná místa narušují linii kotonka.
P3121687.jpg
P3121706.jpg
P3121677.jpg
img00086.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one